از گربه ها چی میدونی؟

از گربه ها چی میدونی؟

شاید بدونید معروف ترین حیوانات دنیا گربه ها هستند و روزانه ممکنه چند بار با اونها برخورد داشته باشیم. اما چیزی که نمی دونید جمعیت این حیوانات معروف است. تعداد این حیوانات بی سر و صدا و بی آزار حدود ۵۰۰ میلیون در سطح جهان است. میخوایم ببینیم این حیوانات پر جمعیت که توی کوچه ها و خیابونهای شهرمون زندگی می کنند چه عادت هایی دارن و به طور کلی چطوری صبحشون رو به شب میرسونند.

گربه ها از نظر بیولوژیکی مغزی شبیه انسان ها دارند که دراون، قسمت های مشخصی مسئول کنترل احساسات شون هست. شاید برای این شباهت های پنهانه که بیشتر از ده هزار سال انسان ها و گربه ها تونستن زندگی اجتماعی صلح آمیزی رو کنار هم بگذرونن. همین عوامل هست که باعث شده یک سوم افرادی که صاحب گربه هستند معتقد باشند که گربه هاشون می تونن ذهنشون رو بخوانند و رابطه عمیق فکری با هم دارند.

گربه

گربه ها جدا از رفتار و غرورشون، از خصوصیات خاصی برخوردارند که در بقیه حیوانات کمتر دیده میشه. به عنوان مثال هر گربه دماغ مختص به خودش را دارد که می تونه در دنیای انسان ها حکم اثر انگشت را داشته باشد. گربه ها حنجره جالبی هم دارند که می تونه ۱۰۰ نوع صدا دربیاره، در صورتی که سگ ها تنها ۱۰ نوع صدا در می آورند. البته این ها تنها قابلیتشون نیست، همونطور که شاید دیده باشید، گربه ها هرگز گم نمیشن و هرجور شده راه خودشون رو پیدا می کنند. این حالت جی پی اس طور گربه ها به خاطر سلول های مغناطیسی مغزشون هست که مثل قطب نما عمل می کنه. البته گاهی از زاویه تابش نور خورشید هم کمک می گیرند تا شمال و جنوب رو شناسایی کنند.

گربه ها

اگر روزی قصد داشتید به گربه ی خونگی خودتون غذا بدید یا برای گربه های خیابونی گرسنه تغذیه ببرید، حتما باید بدونید که گربه ها هر چه که انسان می خورد رو نمی تونن بخورند و سلامتشون رو به هم می ریزه. از دادن پیاز، سیر، سیب زمینی خام، انگور، کشمش و شکلات به گربه ها صرف نظر کنید حتی تن ماهی و غذای سگ هم باعث بیماری این موجودات میشه.

گربه های خاص

این حیوانات نسبتا تنبل ۱۶ تا ۱۸ ساعت در روز می خوابند و اگر مزاحم خوابشون بشید، حسابی شاکی می شن و احتمالا با شما قهر می کنند. تشخیص حس و حال گربه کار خیلی سختی نیست؛ گربه ها از اون دسته حیوانات اند که با نگاه کردن به چشم هاشون معلوم می شه چی توی سرشون می گذره. اگر ناراحت بودند، با کمی محبت و ناز کشیدن باید دلشون رو بدست بیارید تا بلکه باز به سمتتون برگردند. هرچند که رابطه گربه ها با خانم ها خیلی بهتر از رابطه شون با آقایان هست.

گربه شیطون

یادمون باشه، این موجودات از خانواده شیر، پلنگ و ببر اند و انتظار احترام زیادی از جانب افراد دارند پس محبت آمیز باهاشون رفتار کنیم فقط در صورتی که توانایی برآورده کردن نیازهاشون رو داریم، اونها رو به خونه هامون دعوت کنیم.

گربه ناز

1 thought on “از گربه ها چی میدونی؟

  1. خسته نباشید مرسی به خاطر این مطالب مفید
    ما در زمینه درب های ضد سرقت و ضد حریق فعالیت
    می کنیم.خوشحال میشوم از وبسایت ما دیدن کنید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *